top of page

במה נשקיע את הכסף שלנו ב-2019? 


לקראת 2019 התפנינו לסקר את אפיקי ההשקעה הרלוונטיים ביותר לשנה החדשהעודד נר-גאון | 06.01.2019

במה נשקיע את הכסף שלנו בשנת 2019

אם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בעולם ההשקעות, אם אינכם בטוחים מה הם אפיקי ההשקעה העומדים לרשותכם, הכתבה הזו בשבילכם. ספויילר: בחודש הבא כבר נדע מה היו אפיקי ההשקעה הטובים ביותר לשנת 2018. עד אז.. אתם כבר תבואו מוכנים אחרי שעשיתם שיעורי בית והבנתם מה המשמעויות של כל אפיק ואפיק.

 

1. קופות גמל:


בימים אלה לפני עשר שנים, עברו שוקי הגמל וההשתלמות בישראל קיטון חד בהיקפי הנכסים שנוהלו באמצעות מכשירי החיסכון הללו, כחלק ממשבר כלכלי יוצא דופן שפקד את כל העולם כמעט, ושלרגעים איים על עתיד הכלכלה כפי שהכרנו.


אז, בסוף יוני 2008, נוהלו באמצעות קרנות ההשתלמות וקופות הגמל נכסים בהיקף כולל של קצת פחות מ-270 מיליארד שקל, ובאותה נקודת זמן החלה מגמת הצטמקות מהירה בתחומים אלה. בסוף אותה שנה כבר דובר על נכסים מנוהלים בהיקף של כ-220 מיליארד שקל.


הירידה החדה בהיקף הנכסים שנוהלו אז נבעה משתי סיבות: תשואות שליליות, ומשיכות אדירות של כספים, בצל החרדה שאחזה את "מקצועני" שוק ההון ואת הציבור הרחב. מאותה נקודת זמן הרבה מאוד השתנה בכל מה שקשור לשוקי ההון ולתמיכה שקיבלו ממדינות, ובעיקר מבנקים מרכזיים, במיוחד בכל רחבי העולם המפותח. שוקי ההון רשמו בעשור שבא לאחר מכן נסיקה אדירה, והיקפי הנכסים הפיננסיים גדלו גם כן, וזה נכון גם לשוקי הגמל וההשתלמות בישראל.

כך, עשור לאחר המשבר הגדול, כבר מנוהלים בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל נכסים בהיקף כולל של כ 500 מיליארד שקל כמעט. בקופות הגמל להשקעה ובקופות החיסכון לכל ילד כבר מנוהלים כיום נכסים בשווי של כ-5.5 מיליארד שקל וכ-4 מיליארד שקל, בהתאמה.

​​

 

2. קרנות השתלמות


אחת הדרכים הטובות לנצל פרצת מס שתאפשר לנו גם לחסוך ולגם לקבל החזר מס במקרה של הכנסות היא הפקדה לקרן השתלמות. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירת קרן ההשתלמות המתאימה לכם:

חשוב לזכור כי גם בנושא קרנות השתלמות כדאי לערוך השוואה ולבחון כל קרן לגופה, כי גם בין קרנות ההשתלמות יש רמות סיכון שונות. יש קרנות שחשופות יותר לשוק ההון ולמניות ויש פחות. לכן חשוב לבדוק את מסלול ההשקעה של כל קרן. לבחון מהו הרכיב המנייתי, הקרן משקיעה באג"ח, כמה בפיקדונות שקליים, כמה במטבע זר ובאילו שווקים גלובליים היא מתרכזת או מתפרשת.

חשיבות השירות: שוק קרנות ההשתלמות והקרנות בכלל הוא שוק תחרותי מאוד ולכן יש חשיבות לשירות. זכרו, מדובר בכסף שלכם ככה שמגיע לכם השירות הטוב ביותר בכל פניה לקרן ובכל בקשה. ממש כמו בנושאי צרכנות אחרים, תדרשו את השירות המהיר והטוב ביותר ובעיקר תקפידו שידאגו למסור לכם את כל הפרטים בשקיפות מלאה.

מיסוי ורגולציה: חשוב לבדוק את נושא המיסוי והרגולציה בתחום קרנות ההשתלמות. החקיקה לגביהן אינה קבועה והתנאים משתנים כמו גם שיעור ההכרה במס, תדיר. זכרו ככל שתפקידו כסף בקרנות השתלמות לתקופה ארוכה יותר כך תרוויחו יותר בזכות הריבית שתצטבר.

חשיבות דמי הניהול: רכיב משמעותי שעליו אנחנו שמים דגש בכמעט כל אפיק השקעה בו נבחר הוא נושא הדמי ניהול. גם בקרנות השלמות משלמים דמי ניהול וגם כאן משמעותי לבדוק מה גובה דמי הניהול כי אלו עלולים לנגוס בהשקעה ולצמצם ברווח.

מי יכול לפתוח קרן השתלמות?

בין אם אתם עצמאיים ובין אם שכירים. אלא שכשכירים לא תוכלו לפתוח לבד. המעסיק הוא זה שרשאי לפתוח עבורכם את הקרן ויש לכך משמעויות רבות מבחינת הטבות מס, לעומת זאת כעצמאים אין בעיה. כל אחד יכול.

חשוב רק לזכור כי יש הגבלה על ההפקדה המזכה בהטבות מס.

האם ניתן להפסיק את ההפרשות לקרן?

ניתן להפסיק להפריש לקרן השתלמות מתי שתרצו ולא תהיה פגיעה בכספים שנחסכו. הם ימשיכו לצבור ריבית בהתאם לתנאי הקרן. גם במקרה מוות ניתן יהיה לפדות את הקרן.


 

3. חשבון מנוהל:

לבחירת תיק השקעות המתאים לכם, תקבלו שירות אישי, איכותי ומקצועי, בשילוב של ניהול השקעות אחראי.

הפגישה תערך עם נציג מקצועי ומנוסה, בעל רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, שיכיר וילמד אתכם, את צורכיכם ותכניותיכם על מנת שיוכל להציע לכם תיק השקעות המותאם במיוחד עבורכם.

החשבון המנוהל הוא חשבון הבנק הרגיל שלכם. הנכסים המנוהלים נשארים בחשבונכם והחברה המנהלת רשאית לפעול בהתאם לייפוי כוח שניתן לה, בהתאם להסכם עמכם. החברה לא רשאית ומוסמכת למשוך כספים ו/או נכסים מחשבונכם.

 

4. פוליסת חיסכון


פוליסה זו הינה תכנית חיסכון גמישה ואטרקטיבית, המעניקה לך את כל היתרונות בניהול חיסכון לטווחי זמן שונים ולכל מטרה, באמצעות מגוון מסלולי השקעה המאפשרים לך לבחור בדרך ניהול החיסכון המועדפת עליך.

באפשרותך להפקיד לחיסכון סכום חד-פעמי, סכום חודשי קבוע או שילוב של השניים, לשנות את מסלול ההשקעה מספר פעמים בשנה ללא עלות או קנס ובכך לקבוע את רמת הסיכון המתאימה לך, וכן למשוך את ההשקעה בכל עת, ללא תלות בתחנות יציאה.

יתרונות תכנית החיסכון:

• מסלולי השקעה לבחירה, ברמות סיכון שונות • גמישות במעבר בין מסלולים • הכספים ניתנים למשיכה בכל עת • דחיית מס עד תום תקופת החיסכון


נאחל לכולנו שנה ללא טלטלות קשות ועם תשואה חיובית גבוהה.

נדגיש שהכרות עם אפיקי ההשקעה הזמנים לנו היא חשובה אך אין בה כדי להבטיח תשואות הצפויות בעתיד ואין בנאמר בכתבה כל הכוונה או המלצה מכל סוג.


 

יש לכם שאלות נוספות?

אנחנו כאן לכל דבר ועניין.

מוזמנים לפנות אלינו במייל לכתובת: info@rechasim.co.il

להתקשר אלינו למספר: 02-5455445

או ללחוץ על התמונה ונחזור אליכם בהקדם עם הצעה אטרקטיבית -


Comments


כתבות

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Google+
bottom of page